Bő egy évtizeden át a hazai gazdaság fejlődését a foglalkoztatottak számának drasztikus növelése hajtotta.
Megalakulhat a sztrájkbizottság a Metro áruháznál, miután nem sikerült megállapodni a béremelésről. Ha nem sikerül megegyezni, egy héten belül jöhet a munkabeszüntetés.
Az eredménytelen bértárgyalások után a Metro áruházi dolgozóit képviselő tisztségviselők csütörtökön egyeztetnek a szakszervezettel, és várhatóan sztrájkbizottság megalakításáról döntenek.
A tizenhárom áruházban csaknem 2600 főt foglalkoztató Metro nem jutott dűlőre az érdekképviselettel az idei béremelésről. A tavalyi bruttó 180,5 ezer forintról előbb 195, majd 200 ezer forintra emelte a béreket a Metro, de a szakszervezet bruttó 210 ezer forintot szeretne. A bolthálózat azonban 13. és 14. havi fizetést is ad. Amennyiben megalakul a sztrájkbizottság, a munkáltatónak hét napon belül tárgyalóasztalhoz kell ülnie a dolgozók képviselőivel.
A Világgazdaság megkereste a Metrót, de az áruház nem válaszolt arra, hogy előáll-e kedvezőbb ajánlattal.
-
Rugalmas díjazás, vállalkozásra szabott megoldások – az Ultrával új szintre emeli a céges bankolást az OTP Bank (x)
OTP Bank vállalkozói számlacsomagok: minden fejlődési szakaszban olyan megoldást kínál, amely az adott cégmérethez, forgalomhoz és igényekhez igazodik.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








