A makói üzemben gyártástechnológus, ipari villanyszerelő, valamint gépészeti és villamosipari felügyelő munkakörökbe várják a jelentkezőket.
Bárdos Andrást hidegen hagyja, hogy azok, akikkel együtt kezdte televíziós pályáját, már sokkal gazdagabbak, mint ő. Szerencsésnek tartja magát, hisz megvan mindenük, ami kell, viszont a közoktatással nem elégedett, erről is elmondta a véleményét.
- nyilatkozta Bárdos András televíziós újságíró az e heti Story magazinnak. A Színház- és Filmművészeti Egyetem docense, intézetvezető-helyettese azt is elmondta, hogy
Emellett a magyar közoktatás helyzetéről is elmondta véleményét. Bárdos szerint a rendszer pont az ellenkező irányba változik, mint ahogy kéne. Semmi értelme a tévés szerint tudást verni a gyerekek fejébe, inkább egyebek mellett arra kéne megtanítani a diákokat, hogy hogyan működjenek együtt, hogyan viseljék el a kudarcot és hogyan legyenek boldogok.
Mit mondanak a szakértők?
Bárdos András szavaira rezonál, hogy a Pénzcentrumnak korábban már több iskolaigazgató is felhívta a figyelmet az együttműködés fontosságára illetve a közoktatási rendszer hiányosságaira. Horn György, az Alternatív Közgazdasági Gimnázium vezetője szerint "az iskola alapvetően egy rettenetes hely. A XIX. század végi állam értett a hadseregszervezési eljárásokhoz, ehhez pedig kialakított egy szerkezetet. Folyosó, terem, tanár - a laktanyából ez jól leírható. Valószínűleg abban a korban ez adekvát is volt, csak aztán egy nagyon stabil rendszer alakult ki belőle."
A Lauder Javne Iskola főigazgatója, Horányi Gábor többek között arról is beszélt a Pénzcentrumnak adott interjújában, hogy "amikről jelszavak szintjén azt állítja a közoktatás, hogy fontos és fejlesztendő, azokat a gyakorlatban sokszor egyáltalán nem fejleszti", ráadásul a szakember arra is felhívta a figyelmet, hogy a "közoktatásban bármi megtörténhet, mert gyakorlatilag az érettségi előtt nincs benne mérés."
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A kooperáció fontosságára pedig mind Horányi Gábor, mind Horn György, legutóbb pedig Molnár Katalin, a ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola igazgatója is felhívta a figyelmet.
Borítókép forrása: MTI Fotó / Kovács Tamás
Drámaian nyílik a bérolló Magyarországon: súlyos, mennyi pénzért robotolnak a legszegényebb dolgozók
Miközben Budapesten közel 600 ezer forint az átlagos nettó fizetés, több megyében alig haladja meg a 360 ezret, és egyes ágazatokban még a 200 ezret...
-
Megfizethető, minőségi és friss: ez az ALDI (x)
Az ALDI-ban fontos a vevők elégedettsége, ezért a pénztárcabarát ár, a frissesség és a színvonal garantált!
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








