Kritikus ponthoz érkezett a hazai fuvarozási szektor, jönnek a külföldi sofőrök Magyarországra.
Külföldi társaságok enyhítik a munkaerőhiányt a magyar építőiparban, amelyből tízezernél is több szakmunkás hiányzik - mondta a Magyar Nemzetnek az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke.
Koji László a lap keddi számában török, moldáv és ukrán társaságokról tett említést. A szerkezetépítési szakmunkák esetében év eleje óta tapasztalható az egyre erősödő jelenlétük, elsősorban a fővárosban, ahol a legnagyobb a kapacitáshiány.
Az ÉVOSZ elnöke kitért arra is, hogy az elmúlt egy évben rendkívül felértékelődött az élőmunka: a különböző szakipari munkák területén 25 százalék körül emelkedtek a bérek tavaly nyárhoz képest, de bizonyos esetekben - például a gépészeti szakmunkáknál - a 30 százalékos emelkedés sem ritka.
Koji László szerint elsősorban a mélyépítési munkálatok - közúti és vasúti fejlesztések - húzzák az ágazatot, de számottevő a bővülés az ipari és a lakóingatlanok esetében is.
Az építőipari termelés idén el fogja érni a 2200-2300 milliárd forintot, ami a válság előtti utolsó erős év, 2006 teljesítményének felel meg - mondta.
Drámaian nyílik a bérolló Magyarországon: súlyos, mennyi pénzért robotolnak a legszegényebb dolgozók
Miközben Budapesten közel 600 ezer forint az átlagos nettó fizetés, több megyében alig haladja meg a 360 ezret, és egyes ágazatokban még a 200 ezret...
-
Megfizethető, minőségi és friss: ez az ALDI (x)
Az ALDI-ban fontos a vevők elégedettsége, ezért a pénztárcabarát ár, a frissesség és a színvonal garantált!
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








