Az elmúlt két évben egyre több irodai dolgozó érezte meg közvetlenül a mesterséges intelligencia hatását.
Az elmúlt négy évben ötezer fővel nőtt a tanárok száma, továbbra sem vonzza viszont a pedagógusi pálya a férfiakat - írja a Magyar Nemzet.
Az elmúlt 16 év férfi-nő arányát vizsgálva átlagosan a pedagógusoknak mindössze 17,3 százaléka volt férfi. A 2016-2017-es tanévben például 154 800 tanár kezdte meg a munkát, köztük több mint 127 800 nő és kevesebb mint 27 ezer férfi.
A férfi-nő arány leginkább az óvodákban billen a nők javára, ahol csaknem 31 500 szakember között 120 férfit találni az idei őszi statisztikák alapján.
Az általános iskolák oktatói között is mindössze 13,5 százalék a férfiak aránya. A középiskolai oktatás már valamivel kiegyenlítettebb képet mutat, a gimnáziumi pedagógusok több mint 30, míg a szakgimnáziumokban (korábbi néven a szakközépiskolákban) oktató tanárok több mint 37 százaléka férfi.
-
A fizikai üzletek nem tűnnek el, csak átalakulnak: ők nyerték a Visa Boltok Boltja versenyét
Az online kereskedelem térnyerése nem szorította ki a fizikai boltokat, hanem új pályára állította őket.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)
A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







