20 °C Budapest

Minden ötödik halálos munkabaleset az építőiparban történik

Pénzcentrum
2016. június 13. 08:35

A munkavédelmi ellenőrzések is alátámasztják, hogy az építőipar az egyik legveszélyesebb ágazat. Minden ötödik halálos munkabaleset az építőiparban történik, és a vizsgált időszakban többször fel kellett lépni a rákkeltő anyagok alkamazási szabályainak megszegéséért - írja a Magyar Idők. 

A nagy fluktuáció, a rövid ideig tartó veszélyes tevékenységek, mint daruzás, bontás, szerelés, és a szélsőséges környezeti viszonyok miatt az építőipar az egyik legveszélyesebb ágazat. Az építőipari munkavállalók fele érintett valamilyen munkavédelmi szabálytalanságban, ami a 30 százalékos országos átlagot bőven meghaladja. Az év első három hónapjkában 747 céget vizsgáltak munkavédelmi szempontból, közülük 538-nál találtak szaválytalanságot.

Az első negyedévben az összes munkavédelmi bírság csaknem felét az építőiparban szabták ki, 10,6 millió forint összegben. 

A leggyakoribb ok a leesés elleni védelem hiánya volt, de a nem megfelelő munkavédelmi ismeretek, és az egyéni védőeszközök használatának elmulasztása miatt is sokat bírságoltak. A súlyos munkabalesetek 17 százaléka az építőiparban történt, a halálos balesetek közül minden ötödik ebben az ágazatban következett be. A vizsgált időszakban hét súlyos építőipari balesetben három személy hunyt el.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.10 12:47
A határhúzás nehézsége és a napi mikrostressz adagunk összefügg. Van kliensem, aki azt mondja, hogy...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 11. csütörtök
Barnabás
24. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 11. 14:34