Megnéztük, mennyit keresnek az állatkertek dolgozói, és azt is, milyen feladatokkal járnak ezek a különleges hivatások.
Hatalmas pénzeket kaszálnak Európai nyugati országaiban a jellemzően Kelet-Európából érkező koldusmaffiák.
Egy kéregető által okozott baleset kivizsgálása közben hullott le a lepel az emberkereskedelemmel, csalással és prostitúcióval gyanúsított banda ténykedéséről - írja a Blikk osztrák lapinformációkra hivatkozva.
Münchenből utazott a 22 éves román fiú Salzburgba kéregetni. Október 14-én azonban közúti balesetet okozott. A kihallgatásakor megrázó tényekre derült fény: állítása szerint három román testvér - a fő gyanúsított 26 esztendős - kényszerítette őt arra, hogy
feliratú táblával a kezében kéregessen Ausztriában.
A fiatalembert a bűnözők állandóan figyelték, a szabadban kellett éjszakáznia, alig kapott enni. Rendszeresen bántalmazták és fenyegették, ha nem akart "dolgozni".
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Vallomásában a fiú arról is beszámolt, hogy a banda 18 más bűntény, betörés és lopás elkövetésére is kényszerítette, mielőtt sikerült megszöknie.
A balesetben érintett autó egyébként egy magyar férfié, akit eddig már ötvenszer büntettek lopás, csalás, testi sértés miatt, és Ausztriában a piros lámpás negyedekben szerzett magának kétes hírnevet.







