Nyugdíjjárulékot emelnek a franciák!
Az egy éve hivatalba lépett kormányzat számára biztosított mozgástér a közterhek csökkentésére már rég nincs sehol. A nyugdíjbiztosítás hiánya miatt azonban meg kellett hirdetni a járulékok emelését - írja a Világgazdaság.
A 2009-es költségvetés az ilyen jellegű bevételek 0,3 százalékpontos növekedését irányozta elő, 2010-ben további 0,4, 2011-ben pedig 0,3 százalékpontos emelkedést szeretnének elérni.
Ez valószínűleg része annak a kezdeményezésnek, miszerint az államháztartás deficitjét elsődleges feladatként csökkenteni kell.
A járulékemelésnek köszönhetően a harmadik év után évi 4 milliárd euró bevételnövekményre számítanak a szakértők, de ez valószínűleg csak a hiány stabilizálására lesz elég, a megszüntetésére nem, így sokan kíváncsian várják a következő lépést...
Elképesztő különbségek: egyes országokban napokat, máshol heteket kell dolgozni ugyanazért a pénzért
A világon hatalmas különbségek vannak a keresetekben: van, ahol gyorsan összejön 1000 dollár, máshol hetekbe telhet.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.







