Zsiday szerint a gazdasági képesség is megvan a váltásra.
Alig egy hónap alatt mintegy ezren igényelték a nyelvtanulási kölcsönt - mondta Magyar Péter, a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója a M1-en.
A vezérigazgató szerint a kölcsön népszerűsége annak is köszönhető, hogy jelenleg mintegy 93 ezer olyan diák vagy volt tanuló van Magyarországon, akik azért nem kaphatták meg a diplomájukat, mert nincs meg a nyelvvizsgájuk. Az igénylők jellemzően a maximális összeget, vagyis 500 ezer forintot vesznek fel, aminek 1,99 százalék a kamata, de ha sikerül letenni a nyelvvizsgát, akkor a kamatokat elengedik - tette hozzá. A hitelt öt évig lehet törleszteni, de van egy egyéves türelmi időszak. Magyar Péter elmondta azt is, aki szeretné még a téli szünet előtt megkapni a Diákhitel1 teljes féléves összegét, ami 350 ezer forint, annak november 15-ig kell ezt igényelnie, mivel a kiutalási idő egy hónap.
-
Rugalmas díjazás, vállalkozásra szabott megoldások – az Ultrával új szintre emeli a céges bankolást az OTP Bank (x)
OTP Bank vállalkozói számlacsomagok: minden fejlődési szakaszban olyan megoldást kínál, amely az adott cégmérethez, forgalomhoz és igényekhez igazodik.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








