10 °C Budapest

Gőzerővel építkeznek a magyarok: rengeteg lakás készülhet el idén

MTI
2019. március 18. 21:04

Több mint 20 ezer lakást adhatnak át idén, ami az utóbbi 10 év legjobb teljesítménye lenne az ÉVOSZ elnöke szerint. A trend vélhetően nem fordul meg, és a kibővített csok miatt is rengeteg munka várhat a kivitelezőkre.

Jelenleg mintegy 40 ezer lakás áll kivitelezés alatt, ez a mennyiség körülbelül 2-2,5 év alatt készülhet el - mondta Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnöke (ÉVOSZ) az M1-en. Az elnök szerint idén az átadott új lakások száma elérheti a 22-23 ezret, ami az utóbbi 10 év legjobb teljesítményének számítana.

A legtöbb ingatlanberuházást a járműipar, az élelmiszeripar és a gyógyszeripar igényli - fűzte hozzá. Az elnök arra számít, hogy a kibővített csok miatt a lakásfelújítások is sokkal több munkát adnak majd az építőiparnak, s elsősorban a kisvállalkozók juthatnak majd megbízásokhoz.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
iO Charts  |  2026. április 11. 15:38
Ez a legjobb részvénykereső A fiscal.ai egy olyan részvényszűrő szolgáltatás, amelyet mesterséges in...
Holdblog  |  2026. április 11. 11:08
A világ és társadalmaink akut szétesését kvantitatíve is alá tudom támasztani. A bizalomhiány ára ma...
MEDIA1  |  2026. április 11. 10:46
Orbán Viktor miniszterelnök az elmúlt időszakban, amióta beesett a Fidesz népszerűsége, sorra adta a...
Összkép  |  2026. április 11. 00:20
Holnap választások lesznek Magyarországon, a 2026-os kampány időszaka szomorú képet fest Magyarorszá...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 11. szombat
Leó, Szaniszló
15. hét
Április 11.
Debrecen napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?