Még most is sokan pereskednek a devizahitel-szerződések miatt

Pénzcentrum
2016. március 1. 09:01

Manapság is sokan indítanak pert az eredeti devizahitel-szerződésük miatt - írja a Magyar Idők.

Napjainkban is folyamatosan érkeznek a keresetlevelek a hazai bíróságokra az azóta már megszüntetett devizahitelek miatt. Egyes ügyfelek szerint az egykori megállapodás tisztességtelen feltételeket tartalmazott, s ezért érvénytelen. De vannak, akik úgy vélik: kártérítés illeti meg őket a hátrányért.

A devizahitel-szerződésekkel mindaddig nagyobb mennyiségben kell foglalkoznia az ítélkezésnek, amíg az ilyen megállapodások alapján bármely érintett igényt támaszthat szerződő partnerével szemben - mondta el a lapnak Gyarmathy Judit, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökhelyettese.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
iO Charts  |  2025. július 19. 13:47
Az osztalékfizető részvények olyan vállalatok, amelyek kamat formájában passzív jövedelmet generálna...
MEDIA1  |  2025. július 18. 23:03
A működés a pénzügyi határához ért - 26 év után megszűnik a Kölcsey Televízió klasszikus formája.
Kasza Elliott-tal  |  2025. július 18. 18:12
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
Holdblog  |  2025. július 18. 11:23
A kormány több bevételszerző próbálkozása alatt is beleütközött a Laffer-görbébe. Ideje tehát megnéz...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 19. szombat
Emília
29. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. július 19. 19:19