17 °C Budapest

CSOK: Sokan ezért bukhatják el az állami ingyenmilliókat

2015. július 27. 16:04

Közel egy hónapja igényelhető a CSOK, amivel akár több millió forint támogatáshoz is juthatnak a lakásvásárlás előtt álló magyar családok. Sokan nem tudják viszont teljesíteni a feltételeket, ezért nem tudják megvenni a kiválasztott otthonukat.

Sokan nem tudják igénybe venni a Családok Otthonteremtési Kedvezményét (CSOK), mivel a vásárolni kívánt ingatlan értéke annyira alacsony, hogy a bank nem fogadja azt el fedezetként a lakáshitelhez.

A bank nem fogadja el az ingatlant, mint fedezetet. Ilyenkor további ingatlant lehet bevonni fedezetként, de ez a szociális helyzet miatt gyakran nem megoldható

- mondta el Major Tamás, a Hitelnet.hu portál hitelszakértője az RTL Híradójának.

Korábban kiderült, 40 ezer család szeretett volna élni a CSOK-kal, azonban többségük jövedelme, vagy a fedezetül felajánlott ingatlan értéke túl alacsony ahhoz, hogy hitelt kaphassanak a banktól.

Kik igényelték eddig a CSOK-ot?

Az első igénylők szinte kizárólag használt lakáshoz igényeltek CSOK-ot. Emiatt aztán az sem meglepő, hogy a vevők által kiszemelt ingatlanok többsége "C" energetikai besorolású, vagy ennél rosszabb minősítésű. Az aránylag rossz energetikai besorolás miatt a CSOK igénylésekor hatósági bizonyítványt kell beszereznie az ügyfélnek.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A nagycsaládosok több millió forintot is kaphatnak támogatásként, mégsem az ő körükben a legnépszerűbb a CSOK. Mivel július elsejétől már 1 gyermek után is igényelhető a CSOK, ezért a támogatás iránt érdeklődők között számottevő az egygyermekes háztartások száma, ugyanakkor a legtöbb igénylést a hónap első felében 2 gyermekes családok nyújtották be.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. április 20. 12:43
Mint arról a Media1 korábban beszámolt, a TV2 régi Naplója 2014-ben politikai okokból lehetetlenült...
Bankmonitor  |  2026. április 20. 11:10
Még az átlagember is észrevette a forint hatalmas erősödését a választások hatására. Van egy kevésbé...
Holdblog  |  2026. április 20. 08:28
Példátlan mértékű felhatalmazást kapott Magyar Péter egy rendszerváltoztatásra. Ezen belül nagyon ko...
Kasza Elliott-tal  |  2026. április 17. 17:36
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?