26 °C Budapest

Új kormányjavaslat gátolhatja a megegyezést: késhet a mentőcsomag

Pénzcentrum
2011. május 18. 09:02

Több ponton is az utolsó pillanatban módosított a kormány a hitelesek mentőcsomagján. A bankok viszont nem hajlandóak aláírni a megváltozott feltételekkel a megegyezést a Népszabadság értesülései szerint.

A múlthét pénteken a bankok által is elfogadhatónak tartott javaslat több ponton is változott a kormány javaslatára. A svájci frank árfolyamát 190 helyett 160 forinton rögzítenék, a bankadót 2013-ra és 2014-re is kivetnék és a kilakoltatási moratórium feloldásának feltételei is nagyban módosulnának.

A nyár közepén történő moratórium feloldása után az eredeti tervekben szereplő 5% helyett csak a lakások 1% kerülhetne árverezésre, ez a limit folyamatosan növekedne. Évente nőne egy százalékkal. A limit így csak öt év múlva érné el az eredeti értéket, ami nagyban lassítaná a bankok portfoliótisztítását.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. július 10. 15:24
A Miniszterelnökség szerint szabálytalanságok gyanúját vetik fel a Nemzeti Média- és Hírközlési Ható...
KonyhaKontrolling  |  2026. július 10. 07:45
Az egyik pénzügyekkel (és befektetésekkel) foglalkozó Facebook csoportban megjelent egy írás, miszer...
Bankmonitor  |  2026. július 10. 07:19
Márton 44 éves, kétgyerekes családapa, aki mindig arra készült, hogy egy autóbaleset vagy egy munkah...
Holdblog  |  2026. július 9. 16:00
A tanár-diák arány első ránézésre egyszerű mutatónak tűnik, valójában azonban egészen mást jelent eg...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 10. péntek
Amália
28. hét
EZT OLVASTAD MÁR?