26 °C Budapest
Fotó: Pais-H Szilvia

Azonnali lezárások jönnek: újabb dunántúli városban találtak azbeszttel szennyezett zúzottkövet

2026. május 15. 08:03

Újabb fordulatot vett az azbesztügy: már Szentgotthárdon is azbesztszennyezett anyagot találtak a mintavételek során. A városban azonnali korlátozásokat vezetnek be, miközben csütörtökön Szombathelyre járt Gajdos László is.

Az azbesztszennyezés vizsgálatával megbízott akkreditált szakértő szervezet telefonon értesítette a szentgotthárdi önkormányzatot arról, hogy a levett mintákban azbesztet mutattak ki – erről Huszár Gábor, Szentgotthárd polgármestere számolt be közösségi oldalán.

A polgármester közlése szerint az információt azonnal továbbították a Vas Vármegyei Kormányhivatalnak, mivel a szükséges hatósági intézkedések megtétele az ő hatáskörük. Az önkormányzat közben haladéktalanul operatív lépéseket vezet be, első körben közlekedési korlátozásokkal próbálják csökkenteni a kockázatokat: sebességkorlátozás és lezárások is jöhetnek az érintett területeken.

A város korábban még azt közölte, hogy a rendelkezésre álló nyilvántartások alapján nem érkezett Szentgotthárdra az azbeszttel érintett ausztriai bányákból származó zúzottkő. Lakossági jelzések nyomán azonban vizsgálatokat rendeltek el, ezek eredménye igazolta a szennyezés jelenlétét.

Az aszbesztügy súlyosságát mi sem jelzi jobban, mint hogy a frissen megválasztott, környezetért felelős miniszter, Gajdos László első vidéki útja éppen a legsúlyosabban érintett területre, a szombathelyi Oladi-platóra vezetett. A tájékoztatás szerint legalább 300 olyan helyszín lehet érintett, ahol felmerül az azbeszt jelenléte, a probléma pedig gyakorlatilag három megyére – Vasra, Zalára, valamint Győr-Moson-Sopronra – is kiterjed. A helyszíni egyeztetést követően dr. Nemény András, Szombathely polgármesterével sajtónyilvános bejárást tartott - erről tegnap helyszíni riportunkban számoltunk be.

JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 63 632 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől a K&H Bank (THM 10,82%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Gajdos László miniszter szerint az ügyet tárcaközi egyeztetésre kell bocsátani, és a kormánynak nagyon rövid időn belül döntést kell hoznia. Mint mondta, az ügyet hétfőn a kormány elé viszi, mert a helyzet további halogatása már nem lehetséges.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
1 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Felix DeSouza
3 hete
Pár év múlva szép kis népességcsökkenés lesz ennek az ügynek az eredménye, és sajnos bőven nem csak a legidősebb korosztályokat érinti majd. De ennyit nyilván megért hogy valami ügyes ember keresett pár csilliárdot, mert ezáltal felemelkedett a tiszteletreméltó, elit példaképek közé.
0
0
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 8. hétfő
Medárd
24. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?