Június 13-án Békés-Dánfokon rendezik meg VII. Békés Vármegyei Vadász- és Horgásznapot - közölték a szervezők pénteken a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
Ma, azaz május 17-én nyit a Cziráky Margit rózsakert, a fertődi Esterházy-kastély gyöngyszeme, ahol több mint tízezer rózsa bontja már szirmait. A lenyűgöző látványosság májusban a kastélypark egyik legszuperebb élményét kínálja az idelátogatóknak.
Az impozáns főúri kertet 1902-ben kezdték kialakítani Esterházy IV. Miklós herceg és felesége, Cziráky Margit grófnő kívánságára, teljes pompájában 1908-ra készült el. A fertődi Esterházy-kastély második fénykorát is ennek a főúri párnak köszönheti, akik a 20. század elején jelentős anyagi ráfordítással és esztétikai érzékkel formálták újjá a történelmi birtokot - írta a Lelepo.hu.
A különleges kert azonban súlyos károkat szenvedett a második világháború idején, és az egykor virágzó rózsák szinte teljesen elpusztultak. Mindössze a klasszicista stílusú pavilon vészelte át a pusztítást. 2015-ben kezdődött meg a rózsakert teljes rekonstrukciója, amelyet korabeli fényképek és dokumentumok alapján végeztek el a szakemberek. A felújítás során cél volt az eredeti elrendezés visszaállítása, és az egykori hangulat megidézése. Azóta a rózsakert minden évben lenyűgöző látványt nyújt.
A rózsakert különlegessége, hogy több mint tízezer rózsatő virágzik benne, több száz fajtával – köztük történelmi, angol, francia és modern rózsákkal. A gondosan kialakított virágágyások, a sétányokat szegélyező rózsalugasok és a megújított pavilon különleges atmoszférát teremtenek. A látogatók szabadon sétálhatnak a rózsák között, megcsodálhatják a virágok színkavalkádját és illatát, miközben a kastély lenyűgöző épülete szolgál háttérként.
A kert névadója, Cziráky Margit hercegné, nemcsak a kert, hanem a kastély és a környék kulturális örökségének is meghatározó alakja. Kedvességéről, emberségéről és közösség iránti elkötelezettségéről a mai napig élnek történetek Fertődön. Végakarata szerint sírját az Esterházy-sírdombon helyezték el, ahol egy fehér kereszt és a „Credo” (azaz „Hiszek”) felirat jelzi nyughelyét, rózsalugas ölelésében, ahonnan a Fertő-Hanság felé tekint.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 221 733 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,71%, az UniCredit Banknál 6,78%, az Ersténél 6,82, míg a CIB Banknál 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A rózsakert május 17-től látogatható a nagyközönség számára, és egészen nyár végéig teljes pompájában élvezhető. A kert látogatása a kastélypark nyitvatartási idejében lehetséges. A virágzás csúcspontját általában május végétől június közepéig lehet megfigyelni, így érdemes mielőbb ellátogatni, hogy senki se maradjon le erről az egyedülálló természeti és kulturális élményről.
Nem találnak elég munkaerőt: elérhető szolgálati lakásokkal csábítana a gyönyörű Balaton-parti város
Nemcsak a nagyvárosokban okoz egyre nagyobb gondot a munkaerőhiány: Keszthelyen is nehéz megfelelő szakembereket találni az egészségügybe, a bölcsődékbe, a szociális ellátásba.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.







