Figyelem, ennek fele sem tréfa! Magyarország bizonyos részében többször ki fog alakulni lejtővihar a következő napokban.

Tudod, mi az a lejtővihar? Hétvégén akár te is szembe találkozhatsz vele – félelmetes élmény lesz!

MTI
2024. szeptember 13. 09:02

Péntektől vasárnapig az Alpok lábánál, az északnyugati országrészben, illetve a Dunántúli-középhegység lábánál is többször kialakulhat lejtővihar - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán csütörtökön.    

Az Alpok lábánál, az északnyugati országrészben is többször ki fog alakulni lejtővihar a következő napokban - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

A lejtővihar a hegyek széliránnyal ellentétes oldalán kialakuló szélerősödés, amikor a levegő a hegygerincen átbukva egy nagyon keskeny csatornába szorul a felszín közelében, emiatt pedig áramlása tovább gyorsul.

A mostani lejtővihar pedig a beáramló hideg levegő és a Boris ciklonban kialakuló igen nagy légnyomáskülönbség keltette szelet még tovább fogja fokozni.

Facebook beágyazás
https://www.facebook.com/HungaroMet/posts/pfbid0fCrw4UcHtRYvF2uxEgDCPA3gFZm8CvnHvjtfqErLTMVsK6gVNL991Lfp7MxP9pbQl&show_text=true

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. április 26. szombat
Ervin
17. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. április 26. 19:19
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33