A csendes falu, Nagyréde nem csupán a mátrai borvidék egyik fontos központja, hanem egyre inkább kulturális és gasztronómiai élmények színtere is.

A méhek védelme, a méheltűnések, méhpusztulások kiváltó okainak felderítése érdekében folyik kísérlet több szakmai szervezet és egy megyei kormányhivatal együttműködésének keretein belül. Mint megtudtuk, több különböző növényvédő szer méhekre gyakorolt hatását is vizsgálják.
A Baranya Megyei Kormányhivatal növény- és talajvédelmi hatósága fontosnak tartja, hogy az elmúlt években országosan, így Baranyában is tapasztalható méheltűnések, méhpusztulások okait feltárja, és hatékony szakmai segítséget nyújtson a méhészeknek a kedvezőtlen jelenségek megakadályozása, csökkentése érdekében
- közölte az Agrárszektornak a Baranyai Megyei Kormányhivatal. A méhpusztulást, méheltűnést kiváltó okok felderítése során felmerült, hogy a probléma forrása esetleg több - egyébként önmagában a méhekre nem veszélyes - növényvédő szer hatóanyagának a méhek környezetében való együttes megjelenése lehet. Ebből kiindulva a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, a Baranya Megyei Kormányhivatal és az Országos Magyar Méhészeti Egyesület egy eddig példa nélküli, közös kutatási projektet dolgozott ki. A kísérlet keretein belül kontrollált körülmények között, szabadföldön és laboratóriumban vizsgálják a szakemberek négy különböző növényvédő szer méhekre gyakorolt együttes hatását.
A cikk folytatása az Agrárszektoron olvasható!
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


