Tavasszal új élet születik az erdőkben, megérkeztek az idei vadmalacok is. A szakemberek azonban figyelmeztetnek: a malacos kocákkal való találkozás komoly veszélyt jelenthet a kirándulókra.
Több mint egymilliárd forintos beruházással új takarmánykeverő üzemet létesített a növénytermesztéssel, takarmánygyártással és állattenyésztéssel foglalkozó Palotabozsoki Zrt. a Baranya megyei Véménden - közölte a társaság.
A közlemény szerint a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) csaknem 400 millió forintos támogatásával, több mint 400 millió forintos hitel és 266 millió forintos saját forrás felhasználásával megvalósult üzemben korszerű technológiai berendezésekkel kiváló minőségű, granulált takarmánykeverékeket gyártanak.
A fejlesztésnek köszönhetően a haszonállatoknál a korábbi termékekkel szemben 10-15 százalékkal nagyobb testtömeg-gyarapodást és 5-10 százalékkal kedvezőbb takarmányhasznosítást tudnak elérni
- olvasható a közleményben. Hozzátették, a beruházás eredményeként a vállalat várhatóan a korábbi kétszeresére, évi 40-50 ezer tonna késztermék előállítására is képes emelni termelését, többműszakos munkarendben pedig akár 70-80 ezer tonnányi takarmányt is elő tudnak állítani az új üzemben.
Kitértek arra, hogy az új létesítményben az energiahatékonysági szempontok javítása érdekében napelemes rendszert építettek ki. A jelenleg 86 dolgozót foglalkoztató Palotabozsoki Zrt. a nyilvános cégadatok szerint 2019-ben csaknem 5,7 milliárd forintos nettó árbevétel mellett 319 millió forint adózott eredményt ért el.
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A társaság közölte, hogy ideális időjárási körülmények és megfelelő élőállat felvásárlási árak esetén idei eredményük meghaladhatja a tavalyit.
Ez lehetne az igazi magyar szuperélelmiszer: alig ismerik itthon, pedig kilószám teremne a kertekben
A fél világ ezt eszi, nálunk mégis alig ismerik az egymagvú tököt – itt az ideje hát, hogy foglalkozzunk vele! Hallottatok már a chayotéról?
Kiszállt az állam az idősellátásból, de ezek a magyar falvak zseniális megoldást találtak a krízisre
Civil kezdeményezések és közösségi összefogás veszi át az idősellátás feladatait több baranyai faluban – mutatja a Corvinus Egyetem és az ELTE TK friss kutatása.
-
A fehérjeárak elszálltak, mégis rekordot döntött a BioTechUSA: ezek váltak a vásárlók kedvenc termékeivé
Lévai Bálintot, a cég tulajdonosát kérdeztük.
-
Nincs több kérdés, a GVH Árfigyelő adatai is megerősítik: tényleg a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában
A GVH Árfigyelő adatai igazolják: a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







