A diplomáciai feszültséget tovább fokozza, hogy az Egyesült Államok jelentős haditengerészeti erőket vezényelt a Közel-Keletre.
Megállapodott Zelenszkij és Novák Katalin: itt vannak a részletek, ezeket vállalta Magyarország
Öt pontban állapodott meg Novák Katalin Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. Az államfő szerint ezt többek között azt tartalmazza, hogy közvetlen elnöki kommunikációs csatornát állítunk fel.
Novák Katalin Facebook-posztban számolt be kijevi látogatás eredményeiről. Az államfő azt írta, négyszemközti megbeszélést folytatott Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. A felek 5 pontos megállapodást kötöttek, amelyeket a köztársasági elnök ismertetett:
- Ahogy szomszédokhoz illik, közvetlen elnöki kommunikációs csatornát állítunk fel.
- A két ország közötti kapcsolatokról szóló új dokumentum előkészítésébe kezdünk.
- Bekapcsolódunk az ukrán elnök által kezdeményezett békeformula egyeztetéseibe.
- Kiemelten együttműködünk a háború által érintett gyermekek ügyében.
- A kárpátaljai magyarok kisebbségi jogai kapcsán mielőbbi előrelépést érünk el.
A poszt szerint közvetlenül az óvóhelyen munkával töltött légiriadó után egyeztetett Novák Katalin az ukrán elnökkel. Ajándékba Petőfi Sándor Apostol című könyvének most megjelent magyar–ukrán kétnyelvű kiadását adta.
Címlapkép: Novák Katalin Facebook-oldala
-
Vállalat-finanszírozás fedezettel: hogyan javítja a kondíciókat a Start Garancia kezessége?
Limbach Attilát, a Start Garancia Zrt. vezérigazgatóját arról kérdeztük,hogy miért érdemes ma egy vállalatnak kezességet kérnie és minek kell ehhez megfelelnie?
-
Az innovációs fődíjat a Gránit Bank nyerte a Mastercard „Az év bankja” versenyén (x)
A Gránit Bankot választotta az Innovation szegmens legjobbjának a szakmai zsűri a Mastercard „Az év bankja 2025” versenyén
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







