A 2026-os aszály a várakozások szerint még a 2022-es rekordokat is felülmúlhatja, miközben a kukoricatermés jelentős visszaesése miatt Magyarország ismét importra szorulhat.
Megszólalt Nagy Márton: hatalmasak a terhek, jövőre is 3 százalék felett marad a költségvetési hiány
A kormány azt tervezi és el is fogja érni, hogy a költségvetés hiánya 3,5 százalék legyen jövőre az idei 4,9 százalék után, a növekedés pedig 1,5 százalék lehet az erre az évre jó eséllyel várható 5 százalék után - mondta Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján csütörtökön Budapesten.
Kiemelte: a költségvetésre hatalmas terhet jelentenek az energiaárak, jövőre várhatóan 2500 milliárd forintot tesz ki a büdzsé energiaszámlája, ami a rezsicsökkentés költségét és az állami intézmények, vállalatok fizetnivalóját is magában foglalja.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a költségvetés nulla hiányú vagy többletes lenne, ha az árak nem nőttek volna ilyen drámai mértékben, a költségvetés deficitje mára maga az energiaszámla.
Hiába a spórolás, komoly árat fizetünk az esti órákban: ennyit bukik az ország a paksi leállás miatt
A paksi atomerőmű kiesése miatt Magyarország napi áramimport-számlája a korábbi 0,6 milliárd forintról mintegy 4 milliárd forintra ugrott.
-
Letarolták az európai kiskereskedelmet: már minden második megvásárolt termék ebbe a kategóriába tartozik
A saját márkás termékek népszerűsége töretlen.







