European Parliament interior in Brussels, Belgium.

Fontos rezsidöntést hozott az EU: mi lesz így Magyarországgal?

2022. július 6. 20:01

A képviselők elutasították azt az indítványt, amely megakadályozta volna, hogy a gáz- és atomenergia-ágazatok bizonyos tevékenységei környezeti szempontból fenntarthatónak minősüljenek.

A Parlamentben nem volt meg a bizottsági javaslat elutasításához szükséges abszolút többség
Ha a Tanács sem emel kifogást, a taxonómiáról szóló felhatalmazáson alapuló jogi aktus 2023. január 1-jén hatályba léphet

Az Európai Parlament zöld utat adott az Európai Bizottság felhatalmazáson alapuló jogi aktusának, amely a gáz- és atomenergia-ágazatok egyes tevékenységeit – bizonyos feltételek mellett – beemeli a környezeti szempontból fenntartható gazdasági tevékenységek közé, az úgynevezett uniós taxonómiába.

A Bizottság szerint a gáz- és atomenergia-ágazatok magánberuházásainak van szerepük a zöld átállásban, és hozzájárulnak az éghajlatváltozás mérsékléséhez. Átmeneti jelleggel, adott feltételek és átláthatósági követelmények mellett ezért megengedi, hogy az iparág egyes tevékenységei környezeti szempontból fenntarthatónak minősüljenek.

Az ezt elutasító indítvány mellett 278 képviselő szavazott, míg 328 képviselő ellene adta le szavazatát, 33 pedig tartózkodott. A bizottsági javaslat megvétózásához 353 képviselő abszolút többségére lett volna szükség. Ha 2022. július 11-ig sem a Parlament, sem a Tanács nem emel kifogást a javaslat ellen, akkor a taxonómiáról szóló felhatalmazáson alapuló jogi aktus 2023. január 1-jétől hatályos és alkalmazandó lesz.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. március 7. 16:37
Kicsit megkésve, de csak megszületett a februári update-om is. Adtam, vettem, meg sajnos volt egy os...
MEDIA1  |  2026. március 6. 19:21
A Fővárosi Törvényszék szóvivője szerint 6 nappal elkésett az Index jogorvoslata a Tisza Párt által...
iO Charts  |  2026. március 6. 15:01
A Bitcoin eredeti ígérete a kezdetekben rendkívül vonzó volt: egy decentralizált, független „d...
Holdblog  |  2026. március 6. 09:03
Ezen a héten elemzünk Pekár Dáviddal, Cser Tamással, Szőcs Gáborral és gyengülő forinttal. Milyen pl...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 7. szombat
Tamás
10. hét
Ajánlatunk
  • Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)

    A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. március 7. 19:17