4 °C Budapest
Concept for russian military and weapons

Putyin megelőző csapásnak nevezte a háborút: nekiment a Nyugatnak az orosz elnök

2022. május 9. 09:51

Megelőző csapásnak nevezte az ukrajnai háborút Vlagyimir Putyin. Az orosz elnök már-már hidegháborús hangulatú, győzelem napi beszédében arról beszélt, hogy az Egyesült Államok és "csatlósai" fenyegetik Oroszországot.

A győzelem napja alkalmából mondott beszédet Vlagyimir Putyin a moszkvai Vörös téren. Az orosz elnök gratulált az orosz csapatoknak 77 évvel ezelőtti győzelmükhöz a náci Németország felett, majd pedig Ukrajnára terelve a szót elmondta, szerinte „ez most ugyanaz” a háború, mint 77 éve volt.

Tragédiának nevezte minden orosz katona halálát és azt ígérte, segíteni fogja az orosz állam az elesett orosz katonák családját. Mint a beszédében elmondta, az Egyesült Államok és "csatlósai" fenyegetik Oroszországot, a veszély pedig "napról napra nőtt". Az Oroszország megtörésére indított támadások sikertelenek, az országot alkotó etnikai csoportok vállvetve harcolnak, tette hozzá.

Az ukrajnai "különleges katonai művelet" helyes döntés volt szerinte, időszerűnek nevezte az Ukrajna elleni támadást, mint mondta: az orosz hadsereg "megelőző csapást mért a támadásra készülő Ukrajnára". Hozzátette, szerinte az ország atomfegyverek lehetséges bevetéséről tett említést.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
iO Charts  |  2026. február 9. 17:30
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? Nem tudom, tisztában vagytok-e vele, de egy alapos fundamentális...
MEDIA1  |  2026. február 9. 15:13
Miközben számos hazai médium beszámolt Kontra György, az M1 egykori műsorvezetőjének tragikus halálá...
Holdblog  |  2026. február 9. 10:47
Ugyan a professzionális befektetők előnyt élveznek a lakossági kereskedőkkel szemben, a hosszú távú...
Kasza Elliott-tal  |  2026. február 8. 15:24
Január végére vártam egy osztalékemelést a Comcasttól, de nem emelt. Előtte viszont kaptam a meglévő...
NAPTÁR
Tovább
2026. február 10. kedd
Elvira
7. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?