A patikusok tisztában voltak azzal, hogy a kiváltott gyógyszerek nem a vényeken szereplő emberekhez kerülnek.

Rengeteg a kérdőjel az új egészségügyi alapítvány körül: sok magyarnak késhet így a gyógyszere?
A Batthyány-Strattmann László Alapítvány (BSLA) működése körül még sok a kérdőjel, annak ellenére, hogy már múlt pénteken meg kellett volna kezdenie a méltányossági gyógyszerkérelmek elbírálását. Az új szervezet működéséről, eljárásrendjéről egyelőre sem az ügyfelek, sem a leendő partnerek nem rendelkeznek elegendő információval - írja a Népszava.
A parlament nyári döntése értelmében az Orbán-kormány a "szegények orvosáról" elnevezett alapítványra bízta az úgynevezett egyedi terápiák támogatásáról szóló döntéseket. Ez a feladat korábban a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) hatáskörébe tartozott. Az új rendszer szerint a súlyos betegek egyedi méltányossági eljárással kérhetik az Európai Gyógyszerügynökség által már engedélyezett, de a magyarországi támogatási rendszerbe még nem került gyógyszerek támogatott elérhetővé tételét.
A jogszabály szerint a BSLA-nak péntektől kellene fogadnia és elbírálnia az egyedi kérelmeket. Az alapítványhoz várhatóan évente 18-20 ezer kérelem érkezhet, és mintegy 50 milliárd forint értékben nyújthat támogatást a betegek gyógyszereihez, gyógyászati segédeszközeihez.
Január végén megjelent egy belügyminiszteri határozat, amely szerint a BSLA az idei költségvetésben biztosított pénzt február 14-től használhatja fel. A Hivatalos Értesítőben közzétették a szervezet kuratóriumának névsorát is. Az alapítványt irányító kuratórium elnöke Kovácsné Putnoki Katalin lett, míg a felügyelőbizottság elnöki posztját Bidló Judit, az egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkár tölti be.
A Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetsége januárban egy sajtóbeszélgetésen jelezte, hogy nincs információjuk az új szervezet működéséről és eljárásrendjéről. Zlinszky János, a HGYSZ elnöke akkor úgy fogalmazott: "Nem világos, hogy milyen módon kapcsolódik majd az alapítvány munkája a gyógyszertári rendszerhez".
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének háttérbeszélgetésén Harsányi András, a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság (META) elnöke is megerősítette, hogy az alapítvány döntési folyamatairól még nagyon keveset tudnak. "Azt szeretnénk, ha nem csak az ipar, az orvosszakma, hanem akár a sajtó, a betegszervezetek, az érintett betegek is fel tudnák tenni a tisztázó kérdéseket" - mondta Harsányi.
A helyzet tisztázatlansága miatt a NEAK honlapja egyelőre csak az eddigi eljárásrendet ajánlja a páciensek figyelmébe. Az alapítvány képviselőit eddig nem sikerült elérni a kérdések megválaszolása céljából.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


