Miért választják egyre többen a gyermektelen életet? Pszichológust kérdeztünk a döntés mögötti okokról.
Hamarosan indul az új ügyeleti rendszer: a MOK-nak nem tetszik, éles kritikát fogalmaztak meg
Az október 1-jén induló új budapesti ügyeleti rendszer kapcsán a Magyar Orvosi Kamara (MOK) kritikákat fogalmazott meg, míg Takács Péter egészségügyi államtitkár előrelépésként értékelte a változásokat. A MOK szerint a háziorvosokat nem keresték meg időben az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) részéről, és az átalakítás következtében olyan "lefedetlen" időszakok keletkezhetnek, amikor korábban a 24 órás ügyeletek biztosították az ellátást. A kamara javaslata szerint két orvosnak kellene ügyelnie különböző idősávokban, amit az egészségügyi kormányzat elutasított- derül ki a Népszava cikkéből.
A kamara számításai szerint az új rendszerben a fővárosi háziorvosok túlterheltek lesznek, mivel a nyolcórás munkaidő helyett akár 12-14 órát is dolgozhatnak egyhuzamban. A MOK kompromisszumként elérte, hogy a gyermek- és felnőttellátást különválasztják, és két helyszínen 24 órás ügyelet marad. Azonban a háziorvosi ügyeleti pontok működtetéséhez több orvosra lenne szükség, a felnőttellátáshoz 675, a gyermekellátáshoz pedig 135 orvos kellene. Sok orvost még nem kerestek meg, így nem tudnak szerződni az OMSZ-szel.
Takács Péter szerint az új ügyeleti rendszer javítani fog a budapesti egészségügyi ellátáson, és nincs szükség a rendelési idők módosítására. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a délután 4-től 8-ig tartó rendelések a budapesti életvitelhez igazodnak, és az ügyeleti időszakok lefedésével nem lesz probléma. Ennek ellenére a MOK aggódik, hogy az új rendszer működtetése komoly kihívások elé állítja az ellátórendszert.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








