Néhány nappal a 1,8 milliárd forintból megújult siófoki élményfürdő átadása után hatósági ellenőrzést kellett tartani: a vendégek bőrirritációra, viszketésre panaszkodtak.
Folytatódott a bíróságon a mogyoróallergia miatt elhunyt 6 éves újpesti kisfiú ügyében indított büntetőper – írja a Blikk.
2022 januárjában egy hatéves kisfiú meghalt, miután mogyorós édességet tett a tanítónője a padjára egy születésnapi ünnepségen. A gyerek rosszul lett, majd egy budapesti benzinkúton életét vesztette, hiába próbálták megmenteni a mentők. A tanítónőt halált okozó gondatlan veszélyeztetéssel vádolják, és felfüggesztett fogházbüntetést, valamint tanítói foglalkozásától való eltiltást indítványoztak ellene. A bíróságon felolvasott vallomásából kiderült, hogy bár a szülők jelezték a kisfiú mogyoróallergiáját az üzenőfüzetben, sem orvosi igazolást nem adtak, sem szóban nem beszéltek róla, így a tanárnő nem ismerte a helyzet súlyosságát.
Az eset után széleskörű társadalmi párbeszéd indult, melynek hatására több szervezet is sürgette a közétkeztetés és az iskolai protokollok reformját. A Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaság és más szervezetek új intézményi protokollt dolgoztak ki, amely az oktatási intézmények számára pontos útmutatást ad, hogyan kezeljék az anafilaxiás allergiás eseteket. A köznevelési törvényt módosították, és az adrenalininjekciókat (EpiPen) tb-támogatott készítmények közé sorolták, hogy hasonló tragédiák a jövőben elkerülhetők legyenek.
-
Sok tízezer magyarnak biztosítunk munkát és megélhetést (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
-
Itt működünk, itt adózunk, több mint 710 milliárdot fizettünk be a költségvetésbe (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








