9 °C Budapest
jar of tomato based pesto sauce on white background

Népszerű szószt vontak ki a forgalomból Magyarországon: nekik tilos enni belőle!

MTI
2023. augusztus 24. 18:45

Nem jelölt mustár allergén miatt a forgalmazó Maresi Foodbroker Kft. (Budapest) visszahívta a forgalomból a 2024 februárban lejáró "Bertolli Pesto Calabrese szósz piros paprikával, ricottával és extra szűz olívaolajjal, 185 g" terméket - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) csütörtökön az MTI-nek küldött közleményben.

 Az érintett, LF 043 tételazonosítóval is jelzett termék a vásárlás helyére visszavihető, árát blokk nélkül is visszatérítik - közölte a Nébih.

A hatóság arra kéri a mustárra érzékeny vásárlókat, hogy a honlapon olvasható azonosító adatokkal megegyező visszahívott termékeket ne fogyasszák el.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 26. csütörtök
Edina
9. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 26. 14:34
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom