28 °C Budapest
Nagy a kavar az ingyenes PCR-tesztek körül: az biztos, a mentősök nem vesznek mintákat

Nagy a kavar az ingyenes PCR-tesztek körül: az biztos, a mentősök nem vesznek mintákat

2022. április 22. 09:02

Nem egyértelmű, hogy kinek kell elvégeznie az ingyenes, államilag finanszírozott PCR-teszteket. Kedd óta ugyanis egy szabályváltozás miatt a háziorvosok nem kérhetik meg a mentősöket, hogy vegyenek mintát a pácienstől, és a vérellátó laborjaiban sem vizsgálják azokat.

Nincs egyértelműen szabályozva, hogy kinek kell megcsinálnia az ingyenes PCR-tesztet a jövőben, a szabályok ugyanis keddtől megváltoztak – mondta az RTL Híradónak Varga Dániel diósdi háziorvos. Az új szabályok szerint a háziorvosok nem kérhetik a mentősöket, hogy vegyék le a PCR-tesztet, és az országos vérellátó szolgálat központi laborjában sem vizsgálnak több mintát.

A háziorvos szerint a beutalóval és a levett anyaggal egy állami kórházba kell küldeniük a pácienst, de az nem egyértelmű, hogy a tesztet is nekik kell-e elvégezniük. Ez azért probléma, mert a minta felvételéhez nem kaptak felszerelést, ők csak gyorstesztet csinálhatnak, ami viszont nem mindig megbízható. 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 9. vasárnap
Emőd
32. hét
Augusztus 9.
Az állatkertek napja
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. augusztus 8. 19:17