2 °C Budapest

Mindenki megnyugodhat: ebből a húsból már van elég a magyar boltokban

2020. március 24. 08:29

Az elmúlt napokban csökkent az élő sertés átvételi ára, amely az afrikai sertéspestis miatt korábban csúcsokat döntött. Eközben a húspiacon normalizálódott a helyzet, a kiskereskedelmi láncok üzleteinek többségében a korábbi nagy felvásárlások után, a hét végén már volt elegendő sertéshús - írja a Világgazdaság.

Az elmúlt napokban csökkent az élő sertés átvételi ára, amely az afrikai sertéspestis miatt korábban csúcsokat döntött. Eközben a húspiacon normalizálódott a helyzet, a kiskereskedelmi láncok üzleteinek többségében a korábbi nagy felvásárlások után, a hét végén már volt elegendő sertéshús.

A lap szerint az élő sertés jelenlegi felvásárlási ára kilónként 520-550 forint, ami a korábbi csúcshoz képest jelentős, 20-30 forintos visszaesés, de piaci szereplők úgy vélik, jónak számít, és segíti a termelőket, akik korábban 8-9 hónapon keresztül akár száz forinttal is az önköltségi ár alatt voltak kénytelenek eladni az élő sertést.

Zsótér László, a Kunágotai Bercsényi Zrt. tulajdonos-vezérigazgatója megjegyezte, hogy egy németországi sertéspestis-bejelentés például felboríthatná az európai uniós piacot.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 5. csütörtök
Ágota, Ingrid
6. hét
Február 5.
Nutella Nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. február 4. 23:51