Az Európai Beruházási Bank (EIB) alelnökével egyeztetett a magyar pénzügyminiszter: a találkozón lefektették a fejlesztési banknak a jövőben érkező hitelprogramok alapjait.
Nyilvánosságra hozták a Magyar Egészségügyi Rendszer Teljesítményértékelésének első jelentését, ami a hazai egészségügy 2013-2015 közötti időszakát dolgozza fel.
Először hozta nyilvánosságra az állami ÁEEK a magyar egészségügyi rendszer teljesítményértékelését, ami a rendszerben rendelkezésre álló nagy mennyiségű statisztikai adatot dolgozza fel, egységes szemléletben. Ebben összességében megállapítják:
Az ellátórendszer működésében mind a hozzáférés, mind a minőség, mind pedig a hatékonyság területén találhatók olyan problémák, amelyek megoldásával a fenti eredmények számottevő mértékben javíthatók. Az egészségi állapotra alapvető befolyást gyakorolnak az ellátórendszeren kívül eső tényezők is, melyek közül számos területen szintén fejlődésre van lehetőség. Ezek közül több - pl. az egészségmagatartás - népegészségügyi beavatkozásokkal befolyásolható.
A jelentéshez csatoltak infografikákat is, amiben látványosabbnál látványosabb magyarázatokat találunk, például:

Ezek szerint a teljes halálozás 26 százaléka megelőzhető lett volna 2014-ben:
- népegészségügyi beavatkozásokkal,
- az életmód,
- a társadalmi-gazdasági helyzet és
- a környezeti tényezők megváltoztatásával.
Alattomos kór pusztít Magyarországon: több millióan érintettek, de alig kérnek az orvosi segítségből
Az elhízás több mint 200 szövődménnyel hozható összefüggésbe, mégis csak az érintettek kis része kér orvosi segítséget.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.







