-2 °C Budapest

Ciki! Az APEH hibájából borult a bili

Pénzcentrum
2010. február 4. 12:18

Az APEH közleményben elismerte, hogy ok nélkül tüntette fel a Dreher Sörgyárak Zrt-t több, adótartozókat számba vevő feketelistáján.

Korábban a Pénzcentrum is beszámolt róla, hogy a Dreher felkerült a jelentős összegű adóhiánnyal érintettek február 3-i APEH-listájára közel félmilliárd forint megállapított adókülönbözettel.

APEH-lista: ők hozták össze a legtöbb tartozást

A Dreher még aznap közleményben reagált. A sörgyár közölte, hogy a Fővárosi Bíróságon megtámadták az adóhiányt megállapító APEH-határozatot, így az adóhatóság jogtalanul tüntette fel őket az adóslistáján.

Törvényt sértett az adóhivatal? - Dreher reakció az adóslistára

Az adóhatóság mostani közleményében elismerte, hogy két listájára is ok nélkül került fel a sörgyártó vállalat.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Adminisztrációs hiba következtében, ok nélkül kerültek feltüntetésre a Dreher Sörgyárak Zrt. adatai az Adó- és Ellenőrzési Értesítő 2010. január 21-i 1. számának 10. oldalán, a jelentős összegű adóhiánnyal érintett, az Art. 55.§ (3) és (4) bekezdése alapján nyilvánosságra hozandó adózói adatokról megjelentetett APEH közlemény b) táblázat 11. sorában - szól az APEH tájékoztatás.

Az adóhatóság a téves közzététel helyreigazítását kezdeményezte az Adó- és Ellenőrzési Értesítő következő számában - áll az állami adóhatóság közleményében.

Az adóhivatal a hibát korrigálta honlapján. A frissített listán már nem szerepel a Dreher neve.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.02.16 13:36
A napokban egy nagyvállalatnál jártam. Versenypiacon működő, erősen teljesítményorientált szervezet,...
hrdoktor  |  2026.02.10 11:49
Előfordul, hogy nem is vagyunk megfázva, mégis el van dugulva az orrunk, alig kapunk levegőt – mi mi...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 16. hétfő
Julianna, Lilla
8. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?