1 °C Budapest

Ezek a lakások a betörők kedvenc célpontjai

Pénzcentrum
2014. június 24. 18:50

A kertvárosi családi házak a legkedveltebb betörési célpontok, ám elriaszthatják a rablókat a biztonsági berendezések és a hangosan ugató kutyák is.

A 139 jogerősen elítélt betörő bevonásával, az Országos Kriminológiai Intézet által készített felmérésből kiderül, hogy célpontjuk kiválasztásánál a rablók legfontosabb szempontja, hogy lehetőleg senki ne legyen otthon, illetve ne érhessék tetten őket szemtanúk - mondta az InfoRádiónak az intézet kutatásvezetője.

Barabás Tünde hozzátette: a másik ilyen fontos szempontjuk az volt, hogy van-e bármilyen biztonsági berendezés, felszerelés, akár a legegyszerűbb biztonsági zár, hevederzár vagy kutya, aki hangosan ugat, ha észleli a veszélyt. De ide tartoztak a kamerák, a mozgásérzékelők Emellett természetesen a riasztó berendezések is eltántoríthatják a rablókat.


A profik a betörés előtt minden esetben megfigyelik a környéket és a helyiek szokásait is. A kínálkozó alkalmat csupán a piti betörők merik kihasználni - emelte ki a kutatásvezető.

A kutatás alapján a kertvárosi családi házak a betörők legkedveltebb célpontjai. De népszerűek a sorházak és a tanyák is, viszont a lakótelepi lakások nem, mert a betörők nem remélnek ezeknél értékes zsákmányt.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Magyarországon a betörés az egyik leggyakoribb bűntett; minden hatodik vagyon elleni bűncselekmény betöréses lopás.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MNB Intézet  |  2026. február 3. 15:35
Számtalan becslés született arra vonatkozóan, hogy milyen a monetáris politika hatása a gazdaságra....
MEDIA1  |  2026. február 3. 13:34
Egy helyen lesznek elérhetők a közönségkedvenc műsorok.
Bankmonitor  |  2026. február 3. 10:45
Decemberben 268,78 milliárd forint lakáshitelre kötöttek szerződést a magyarok. Ez nem rekord, de íg...
Holdblog  |  2026. február 3. 09:30
Az elmúlt időszakban több helyen járva azt tapasztalom, hogy elképesztően negatív a magyar gazdaságr...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 4. szerda
Ráhel, Csenge
6. hét
Február 4.
Rákellenes világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?