-10 °C Budapest

Fizess negyedével kevesebbet, használd a netet!

Pénzcentrum
2008. január 23. 14:00

Egy friss felmérés szerint az interneten keresztül vásárolt biztosítás éves díja több mint negyedével kerül kevesebbe egy más csatornán keresztül megvásárolt társáénál.

A Which? magazin Money melléklete szerint ingatlan, autó és utazási biztosítás esetén az interneten türténő vásárlás 26 százalékkal mérsékelheti az adott termék díját. A magazin felmérése szerint az egyes biztosítók még ezen direkt csatorna használatára is bíztatták ügyfeleiket, jelentős engedményeket adva azoknak, akik telefon helyett a hálózatot választották.

Miért lehet olcsóbb az interneten keresztül biztosítást kötni? Erre - a biztosítói oldalról nézve - egy korábbi cikkünkben adtuk meg a választ.

Lerántjuk a leplet: mire fel ez az olcsóság? (2008. január 8., 12:00)

Az Egyesült Királyságban készült felmérés szerint az olvasók többsége leginkább gépjárműbiztosítást vásárol online. Ez teljes mértékben egyezik a direktbiztosítási (a telefonos és internetes értékesítést egyaránt felölelő) piacról festett képpel, melyről szintén egy korábban megjelent cikkünkben adunk bővebb információt.

Biztosítást karosszékből? Nem is olyan lehetetlen... (2008. január 21., 5:55)

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Az interneten keresztül biztosítást vásárlók 94 százaléka úgy nyilatkozott, hogy ezt nagyon könnyen meg tudta tenni. A megkérdezettek közel 50 százaléka válaszolta azt, hogy azért vásárolt a neten keresztül biztosítást, hogy engedményt kapjon, de a legtöbben (78%) mégis inkább azért választották ezt a csatornát, mert ez volt a leggyorsabb, illetve leginkább kényelmes lehetőség.

A válaszadók kétharmada azért az internetet választotta, mert azon keresztül könnyebben össze tudta hasonlítani az egyes ajánlatokat. A felmérés tavaly novemberben készült 2633 személy megkérdezésével.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. január 17. 07:48
A felmérésben résztvevő közgázos hallgatók közel felének szinte egyáltalán nincs megtakarítása, 80 s...
Kasza Elliott-tal  |  2026. január 17. 07:00
Január hetedikén kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket...
MEDIA1  |  2026. január 17. 01:23
Mint arról korábban beszámoltunk, a Fidesz képviselői tavaly novemberben megszavazták, hogy 2026 júl...
Bankmonitor  |  2026. január 16. 17:03
Február másodikától 2,5 millió forintra lehet pályázni napelemekhez kapcsolódó energiatároló, akkumu...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 18. vasárnap
Piroska
3. hét
Január 18.
Micimackó napja
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. január 17. 19:42