Több hazai biztosító is arról számolt be, hogy idén jóval több kátyúkár-bejelentés futott be az autósoktól. Van, ahol tízszeres emelkedést látnak.
A személygépkocsikra kötött kötelező gépjármű felelősségi biztosítási (kgfb) szerződések éves átlagdíja az idén az első félévben 31 800 forint volt, és várhatóan a következő hónapokban sem változik, tartósan 32 ezer forint körül mozog majd - közölte a Netrisk.hu online biztosításkövető.
A tájékoztatás szerint szemben a tavalyi 17 százalékos első félévi emelkedéssel 2016 első felében már nem változott trendszerűen a megrendelt kgfb-szerződések átlagdíja, a mutató 2016 január elején 31 737 forint volt.
Az online biztosításközvetítő adatai szerint 2016 első félévében a személygépkocsikra kötött kgfb-szerződések éves átlagdíja 27 százalékkal haladja meg az előző év hasonló időszakában regisztrált 25 000 forintos összeget.
Az évközi kgfb-megrendelések pedig mintegy kétharmadát jelentő, az autó tulajdonjogának megszerzésekor kötött azonnali szerződések átlagdíja az első hat hónapban 12 százalékkal csökkent, 35 ezer forint körüli értéken áll, az évfordulós váltások átlagdíja gyakorlatilag nem változott, értéke 25 500 forint körül mozog.
-
Nem elég a Facebook: miért fontos a saját honlap is a magyar mikro- és kisvállalkozások többségénél?
Demján Sándor Program "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" - így élt a pályáazati lehetőséggel négy hazai kisvállalkozó.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Tartósan alacsony árakkal és akciókkal erősít a Lidl
A Lidl termékek vásárlásával nemcsak a magyar fogyasztók járnak jól, hanem a hazai gazdák is.
-
A Lidl nem viccel: a törvényi előírásoknál háromszor szigorúbb követelményeknek kell megfelelniük a friss zöldségeknek és gyümölcsöknek
A gyümölcsön található szermaradványok szintje nem haladhatja meg a hivatalos határérték egyharmadát.
-
Térítésmentes segítség a generációváltásban (x)
-minden magyar KKV számára elérhető a Gazdaságfejlesztési Ügynökség szolgáltatása-
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







