Rengeteg autósnak jelenthet stresszmentes alternatívát az útvonal.
Itt a titkos út a Balatonról: nem kell a dugóban szívnod hazafele
Oké, talán nem is annyira titkos az út - mi is írtunk már róla -, mégis sokan vannak, akik nem ismerik, vagy egyszerűen megfeledkeznek róla. Pedig fix 2-2,5 óra alatt haza lehet csorogni rajta Budapestre, nincs dugó, ráadásul gyönyörű.
Ahogy az nyaranta lenni szokott vasárnaponként, délutántól késő estig rendre kilométeres sorok alakulnak ki a Balatonról Budapestre vezető utakon, főként az M7-es autópályán. Éppen ezért az Útinform a vasárnap délelőtti, késő esti vagy a hétfő hajnali indulást ajánlja a zavartalanabb közlekedéshez. Ennek is van azonban hátulütője:- Ha vasárnap délelőtt indulunk, oda egy pihenésre, strandolásra szánt nap az alig 2 napos hétvégéből.
- Ha este 10-kor indulunk, éjfélnél előbb nehezen keveredünk ágyba.
- Este 10 után vége a kamionstopnak; a tej, kenyér kiszállítások is ilyenkor kezdődnek, tehát nem biztos, hogy csökken a forgalom.
- Ha hétfő hajnalban indulunk, legkésőbb hajnali 3-4 körül kell kelni - legalábbis, ha be akarunk érni a munkába.
- Egy-egy baleset még hétfő hajnalban is annyira lelassíthatja a forgalmat, hogy tuti elkésünk.
De mit tehetünk akkor, ha nem akarunk a dugóban rostokolni, az egész vasárnapot is a vízparton töltenénk és a késő esti és hétfő hajnali indulást is inkább hanyagolnánk?
A "titkos" útvonal:
A "titkos" út kiindulási pontja a Balaton legkeletibb pontja, vagyis Balatonakarattya, de annak sem kell megijednie, aki az északi, vagy a déli part távolabbi pontjáról indul haza. Az északi partról némileg könnyebb a dolgunk, a 71-es úton végighaladva Nádasdladánynál csatlakozhatunk be. A déli parton pihenőknek pedig érdemes még vasárnap reggel elautózni egy az indulási ponthoz közelebbi strandra (Például: Balatonaliga, Balatonakrattya, Balatonkenese), és onnan elindulni, amikor jól esik (ez a megoldás természetesen az északi parton pihenőknek is jó lehet).
Az útvonalat egyébként mi is többször kipróbáltuk, gyönyörű útvonalon, fix 2-2,5 óra alatt haza lehet csorogni, gyakorlatilag a nap bármelyik szakában. Az út a pénteki csúcsban Balaton felé is jól járható, ráadásul megyei matricából sem kell többet venni.
A pandémia alatt megugrott a szobanövények, és kertészeti eszközök iránti kereslet, 2020-ban a szobanövények tekintetében 8%-os emelkedést észleltek a piaci szereplők.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
- Nőtt a hazai munkanélküliség
- A Kína elleni háborútól óv a Fülöp-szigetek megválasztott elnöke
- Negyven percig volt az iskolában a texasi lövöldöző, mielőtt a rendőrök rárontottak
- Hatályba lépett az legszigorúbb abortusztörvény az Egyesült Államokban
- Északról kapott gratulációkat Orbán Viktor
- Ferencváros–Győr döntőt játszanak ma – sport a tévében
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


