Még nem dőlhet hátra az Eurojackpot új magyar lottómilliárdosa: könnyen elúszhat az nyereménye, ha nem figyel. Ketyeg a határidő, mutatjuk, mi a teendője annak a honfitársunknak, aki 10 milliárd forintot nyert az Eurojackpoton.
Hatalmas szerencse érte egy honfitársunkat: a 3; 12; 24; 37; 38; 3; 7 számsorral nem kevesebb, mint 10 milliárd forintot nyert az Eurojackpoton pénteken este. Arra, hogy valaki megüsse a főnyereményt 1 a 95 344 200-hoz az esély.
Ám a friss lottómilliárdos még nem nyugodhat meg: a nyertesnek a sorsolás napjától számított 90 napon belül, azaz 2020. február 21-ig kell jelentkeznie a Szerencsejáték Zrt.-nél. Az ilyen rendkívül nagy összegű nyeremények esetére külön telefonszámot tart fenn a Zrt. - ez az úgynevezett nagynyertes-vonal. A telefonszám a www.szerencsejatek.hu oldalon és minden értékesítőhelyen megtalálható.
Amennyiben a szerencsés játékos telefonon jelentkezik, a lottótársaság elsődleges feladata az, hogy a szelvényen lévő információk alapján meggyőződjön arról, hogy valóban a nyertessel beszél. Ezután kezdődik meg a kifizetési eljárás lefolytatása.
A játékleírás szerint a Jackpot és a második legmagasabb nyeremény (5+1 találat) kifizetésére euróban és a személyi jövedelemadó levonása után kerül sor. A pénzt kizárólag átutalással fizetik ki, Magyarországon nyitott euró alapú deviza bankszámlára.
Egyébként másnak sem árt tudni, hogy minden további Eurojackpot nyerőosztályban a közzétett nyeremény nettó, vagyis a személyi jövedelemadóval már csökkentett összeg, mely forintban értendő, illetve forintban is kerül kifizetésre, az alábbiak szerint:
A nyereményfelvétel folyamatáról általánosságban elmondhatjuk, hogy amennyiben a nyertes telefonon jelentkezik, a lottótársaság először meggyőződik arról, hogy tényleg a nyertessel beszél. A szelvény olyan információkat tartalmaz, amelyről csak a tényleges nyertes tudhat. A kifizetési eljárás lefolytatása mindezek után történik a Szerencsejáték Zrt. által meghatározott helyen és időben.
Általánosságban elmondható, hogy amíg a kisebb nyereményekről esetenként megfeledkeznek a játékosok (éves szinten több milliárd forint ragad bent a rendszerben), de meglehetősen ritka, hogy a több százmillió forint feletti nyereményekért ne jelentkezne tulajdonosuk. Bár előfordult már ilyen eset is: az Ötöslottón néhány éve például 430 millió forintért nem jelentkezett a nyertes.
NEM SZABAD TOVÁBB VÁRNI A LAKÁSVÁSÁRLÁSSAL!
Ha tervezed, hogy ingatlant vásárolsz, akkor jobb, ha tudod, hogy lakáspiaci elemzők szerint az árak emelkedése lassul, és a finanszírozási költségek is rekord alacsony szinten vannak, de már nem biztos, hogy sokáig így is marad. Nem hiszed? Nos, a Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 20 éves futamidő mellett már 2,77 százalékos THM-el, és havi 58 610 forintos törlesztővel fel lehet venni a Budapest Banknál. De nem sokkal maradnak el ettől a további bankok ajánlatai sem: az Erste Banknál például 53 724 forintos törlesztőt ígér a 2,68 százalékos THM; míg az MKB Banknál szintén alacsony, 2,74 százalékos THM is alacsony, 53 952 forintos törlesztőt jelent. Érdemes még megnézni a K&H, a CIB Bank és a többi magyar hitelintézet konstrukcióját, különböző hiteösszegek és futamidők mellett is - ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)