Jelentős mennyiségű boltbezárások vannak minden évben az elmúlt csaknem két évtizedben, és most már a falusi kis üzletek is kingatják a vészharangot.
Sokan a kuponoktól, pontgyűjtő akcióktól várják, hogy majd fillérekből el tudják intézni a bevásárlásukat. Ezek azonban rengeteg időt vesznek el és nem is minden esetben hatékonyak. Mutatunk tíz olyan módszert, amelyekkel akár tízezrekkel is több maradhat a hónap végére a zsebünkben.
Válasszuk az olcsóbb boltot!
Nem mindegy, melyik boltban vásárolunk, ugyanis akár 10-20 százalékot is megtakaríthatunk, ha egy olcsóbb üzletben intézzük a bevásárlást.
Töltsük fel a szekrényt, ha leárazás van!
Ha a leértékelt (de tartós) élelmiszerekből vásárolunk be, akkor a nem leértékelt árhoz képest jelentős összegeket spórolhatunk. Különösen a konzervekből raktározhatunk be ilyenkor, de a gabonafélék, a hüvelyesek és egyes luxuscikkek is sokáig bírják (kávé, kakaó, szeszes italok stb.).
Válasszuk az olcsóbbat!
A legtöbb boltban adott termékből választhatunk többféle termékből is, amelyek között sokszor minőségi különbség sincs. ilyenkor érdemes átgondolni, hogy a hangzatos, agyonreklámozott márkát vagy a lényegében ugyan olyan összetevőjű olcsóbbat választjuk. Persze a minőségre érdemes odafigyelni, viszont, ha nincs lényegi különbség az összetevőkben, akkor az olcsóbbat is nyugodtan választhatjuk.
Felejtsd el a készételeket!
A boltokban több helyen találunk salátáspultot, vagy a hentes pult melletti grillpultot. Ugyan csábító, hogy mindent készen vegyünk meg, mivel nincs vele fáradtság, azonban így sokszorosát is kifizethetjük a polcon található árnak.
Az egységárakat figyeld!
Már a legtöbb termékre kötelesek az üzletek ráírni az egységárat is (pl: tojás kilónkénti ára). Az olcsóbb termék kiválasztásához érdemes ezt a meghatározást használni, mivel az eltérő csomagolások könnyen becsaphatnak minket és hamisan az olcsóságot sugallhatják.
Ne csak szemmagasságban válogass!
Régi trükk, hogy a boltok szemmagasságban helyezik el a legdrágább termékeket. Ha olcsóbban szeretnénk vásárolni, akkor nézzük meg a magasabban lévő polcokat is, de legfőképpen a legalsó polcot, a legolcsóbb termékeket jellemzően ide teszik a boltokban.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 millió forintot, 25 éves futamidőre, már 8,1 százalékos THM-el, és havi 151 979 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 8,52% a THM; a K&H Banknál 8,57%; a Raiffeisen Banknál 8,72%, az Erste Banknál 9,02%; míg az OTP Banknál 9,3%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az ünnepi leértékeléskor vásárolj be!
Az ünnepekkor gyakran leértékelnek tartósabb termékeket is, így ilyenkor ezekből feltölthetjük a készleteinket. Érdemes azonban megnézni, hogy vajon ilyenkor olcsóbb az adott termék vagy más alkalmakkor, az áruházak árazási módszere ebből a szempontból eltérő lehet.
Kerüld el a kitüntetett helyeken elhelyezett termékeket!
A bejárattal szemben szinte mindig olyan árukat találunk, amelyek impulzus vásárlásra ösztönöznek. Ezek jellemzően szezonális termékek (pl: grillsütő nyáron), amelyeket az ünnep elmúltával vagy a szezon végén sokkal olcsóbban is megvehetünk (pl: grillsütőt ősszel, télen).
Felejtsd el a háztartási aprógép osztályt!
Ha valamilyen háztartási aprógépre van szükségünk (pl: botmixer stb.), akkor természetesen felkereshetjük ezt a részleget is a boltban, de csak új nézelődni nem érdemes. Ilyenkor ugyanis gyakran előfordul, hogy olyan termékkel távozunk a boltból, amire valójában nem is volt szükségünk.
Szezonálisan vásároljunk!
A zöldségek és a gyümölcsök akkor a legfinomabbak, ha frissek. Ezért mindig az adott évszaknak megfelelően vásároljunk, így ugyanis sokkal olcsóbban hozzájuthatunk ezekhez az ételekhez.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Nem enyhül az élelmiszer-infláció, de nem mindenhol kell mélyebben a zsebünkbe nyúlni
A Lidl-nél például bővítik az akciós termékek körét.
-
Multi élelmiszerláncok: családtámogatás az árakon és a munkatársakon keresztül (x)
Évente több száz milliárdos nagyságrendben fektetnek be az árak letörésébe, valamint munkatársaik bérezésébe és egyéb juttatásaiba az árharcos multinacionális nemzetközi élelmiszerláncok.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
- Még egy "igenre" vár a Dunaferr, módosítani kellett a szerződésen
- Öt év a Budapesten leszúrt francia fiú gyilkosának, a család ezt nem tudja elfogadni
- Új tulajdonoshoz került egy fontos magyar bank
- Új Rolling Stones-nóta Stevie Wonderrel és Lady Gagával - videó
- Washingtoni fordulat: veszélyben az F-16-osok ügye
- Ma dől el, mennyi pedagógus marad az új rendszerben
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


