2 °C Budapest

Itt a lista: így nem futsz ki a pénzedből karácsonykor

2014. december 9. 18:31

Lista, lista, lista: adventi cikksorozatunk kilencedik részében a legalapvetőbb spórolós tanácsra hívjuk fel olvasóink figyelmét. Okostelefonosok előnyben.

December 9. - készíts listát

Akárhogy próbálkozol, évről évre több folyik ki a kezedből az ünnepi időszakban? Ne aggódj, sokan vannak ezzel így. A legjobb megoldás, hogy ezt elkerüld, ha karácsonyi költségvetést készítesz.

Határozd meg előre, mennyit költhetsz ajándékokra (csomagolással, üdvözlőlapokkal együtt, ha postáznod kell, arról se feledkezz meg), mennyit szánsz az ünnepi menüre, díszítésre, bulizásra, így tuti nem ér majd meglepetés.

A spórolásban segítségedre lehet több okostelefonos alkalmazás (például Christmas Planner, Christmas Budget) is, amelynek segítségével könnyedén nyomon követheted költéseidet. Egy fontos dolgot érdemes csak kiemelni:

NE CSÁBULJ EL, TARTSD MAGAD A KÖLTSÉGVETÉSHEZ!


A Pénzcentrum adventi naptára spórolóknak

A Pénzcentrum idén adventi naptárral kedveskedik spórolós olvasóinak. Naponta újabb és újabb tippeket, trükköket adunk, hogy az idei karácsony vége ne egy újabb pénzügyi krach legyen. Összegyűjtött "jókívánságainkat" bármikor megtalálod címlapunkon, az adventi naptár címkére kattintva (lásd az alábbi képen).

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Legutóbbi tippünket ITT találod.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. január 26. hétfő
Vanda, Paula
5. hét
Január 26.
Nemzetközi vámnap
Ajánlatunk
  • Jön a Planet Expo 2026 (x)

    Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. január 25. 19:32