A becslések szerint a bortermelés 2012-ben nem éri majd el a 2,5 millió hektolitert, ami a közepesnél kisebb mennyiséget jelent - mondta Horváth Csaba, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának (HNT) főtitkára szerdán Budapesten, a XXXIII. Országos Borverseny díjkiosztó ünnepségén.
Az átlagosan szokásosnál mintegy egymillió hektoliterrel kevesebb bor kerül az idén várhatóan a pincékbe Magyarországon a téli és a tavaszi fagyok kártétele miatt - tette hozzá. Horváth Csaba közölte: végleges termésbecslés az idei évben még nem készült, mivel a szőlőtőkék a virágzás kezdetén vannak. A hideg napok azonban előreláthatóan jelentősen befolyásolják majd a szőlőtermést, így a várható bormennyiséget is.
A főtitkár példaként említette, hogy a Kunsági borvidéken - amely az ország termő szőlőterületének mintegy a harmada - ebben az évben a fagyok miatt a várható termés a szokásos harmada. A májusi esők ugyanakkor több helyen is sokat enyhítettek az aszályon. Megjegyezte: az alacsonyabb belföldi mennyiség a behozatal emelkedését hozhatja. A múlt évben az import mintegy 800 ezer hektoliter volt.
A XXXIII. Országos Borversenyen az idén a bírálók a nevező 94 pincészet 319 mintájából egy bornak nagy aranyérmet, 39-nek arany-, míg 60-nak ezüstérmet adtak ki. A nagy aranyérmet - azaz Magyarország 2012. évi csúcsbora címet - a Tokaj Kereskedőház Zrt. 1999-es évjáratú, 6 puttonyos Tokaji aszúja kapta.
Nagyon fájni fog, ha egyszer ki kell józanodni az árrésstopból: érik a katasztrófa a hazai boltokban
Nagy Ádám, a Nádudvari Élelmiszer ügyvezetője szerint az árrésstop miatt elmaradtak az indokolt áremelések, miközben a költségek érdemben nőttek.
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








