Emeli háztartási készülékeinek árát október elsejétől az Electrolux. Így Európa-szerte 5-7 százalékkal kerülhetnek többe a társaság által gyártott fehéráruk. Ugyanakkor nem a svéd gyártó lesz az egyedüli aki ugyanerre kényszerül - írja a Világgazdaság.
Az áremelés mögött a növekvő nyersanyagárak, illetve a dráguló szállítási költségek állnak. A skandináv társaság számításai szerint az elmúlt másfél évben a legalapvetőbb nyersanyagok ára 40-90 százalékkal emelkedett, de lényegesen többe kerül a készülékek transzportja is.
A háztartási berendezések gyártásában meghatározó svéd vállalatcsoport nem az egyetlen, amely az idén áremelésre kényszerül. Az áremelési gyakorlat, amely Európában kiterjed a nemzetközi fehérárumárkák többségére, a hazai piacon is érezteti majd hatását, néhány százalékos mértékben.
A napilap által megkérdezett márkák közül a Whirlpool Magyarországnál is az alapanyagokat és a szállítási költségeket említették az áremeléssel kapcsolatos indoklásban. Az LG Hungarynél azt közölték, hogy a régebbi modelleket nem árazzák át, az újabbak azonban már a magasabb áron kerülnek a a boltok "polcaira".
Ezek a márkák uralják a divatipart 2026-ban: te kibírod fizetni, hány ilyen ruha lóg a gardróbódban?
Miért ragaszkodunk bizonyos márkákhoz? A minőség, a stílus, a megszokás vagy egyszerűen az érzelmi kötődés miatt? Mutatjuk!
Óriási bírságot kaphatnak a népszerű boltláncok: keményen lecsapna a kormány az online értékesítésre
A brit kormány az online alkoholértékesítés szigorítását mérlegeli, miután komoly aggályok merültek fel a legnagyobb szupermarketláncok internetes értékesítési gyakorlata miatt.
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







