A hatóságoknál már elindult a Kánikula

Pénzcentrum
2010. június 3. 08:47

A hónap végéig tart a Kánikula fedőnevű akciósorozat, melynek kapcsán a hatóságok célvizsgálatokat tartanak, elsősorban a kiemelt turisztikai helyszíneken -írja a Népszava.

A lapnak Süth Miklós szakállamtitkár, országos főállatorvos elmondta, a termelőtől a kereskedőig, a fogyasztóig kísérik figyelemmel az élelmiszereket. Az egy hónap alatt az élelmiszer-biztonsággal foglalkozó kétezer szakember várhatóan a korábbi hasonló akciókhoz, mintegy tízezer ellenőrzést végez, gyakran a társhatóságokkal karöltve.

Nem csak a kiemelt turisztikai központokban, a Balatonnál, a Tisza-tónál, a fővárosban járják az élelmiszer-biztonsági "kommandók" a feldolgozó üzemeket, raktárakat, üzleteket, hanem az ország teljes területén "járőröznek" majd. Budapest is kitüntetett helyen szerepel, hiszen még jelenleg is a főváros a legfontosabb célpontja a bel- és külföldi turizmusnak.

NAPTÁR
Tovább
2026. április 18. szombat
Andrea, Ilma
16. hét
Április 18.
Cirkuszok világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 18. 19:01