11 °C Budapest

Electro World: összemennek az áruházak!

Pénzcentrum
2010. március 30. 08:32

Eddig 700 millió forint költségcsökkentést hajtott végre az Electro World Magyarország Kft. tulajdonosa. Az egyik legfontosabb lépésként a korábbiaknál kisebb területű áruházakban és az eddigieknél nagyobb kínálattal működtetik a láncot -írja a Napi Gazdaság.

Polgár Csaba ügyvezető igazgató szerint a cég adósságait ugyan leírta, ám költségracionalizálásuk egyelőre nem győzte meg a bankokat, így továbbra sincs pénzintézeti finanszírozási hátterük.

A vállalat megküzdött a korábbi tulajdonos, a Dixons-csoport meglehetősen előnytelen beszerzéspolitikájával, mára kétszáz szállítói szerződésük van, a termékek 80 százalékát magyar hátterű, hazánkban működő gyártóktól és nagykereskedőktől szerzik be.

A költségszerkezet racionálásaként az áruházak méretének csökkentése várható: a menedzsment "egészséges méretű", 2500-3000 négyzetméteres üzletek kialakítását tervezi.

NAPTÁR
Tovább
2026. április 19. vasárnap
Emma
16. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 18. 19:01