A Magyarországon keletkező hulladék mennyisége 2000 óta jelentősen, mintegy 35 százalékkal csökkent, ami elsősorban a termelési hulladékképződés visszaesésének köszönhető -írja a Napi Gazdaság.
A nagy hulladéktermelő ágazatok -mint például a a bányászat, vagy a kohászat leépülése-, és a korszerűbb technológiák növekedése tette lehetővé az ipari hulladék mennyiségének csökkenését.
A települési szilárd hulladék mennyisége ugyanakkor 200-2007 között kis mértékben nőtt. Ennek elsősorban az az oka, hogy kedvezőtlenül változtak a fogyasztói szokások. A többször használatos csomagolások ösztönzése törvényileg előírt, ennek ellenére jelentősen visszaesett a betétdíjas forgalmazás.
FRISS HÍREK
Több friss hír
10:29
NAPTÁR
Tovább
2026. június 28. vasárnap
Levente, Irén
26. hét
Ajánlatunk
-
1 hét múlva kezd a VéNégy Fesztivál Nagymaroson (x)
Bagossy & Nouvelle Vague Nagymaroson, akciós jegyek vasárnapig!
Vásárlás legolvasottabb
KONFERENCIA
Tovább
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. június 28. 10:01

Pénzcentrum | 2026. június 28. 07:33

Agrárszektor | 2026. június 28. 09:56




