A Messiásra várnak a könyvkereskedők

2009. november 13. 08:32

Mint a Messiást, úgy várják a karácsonyi vásárlási láz eljövetelét a könyvkereskedők. A válság sem a kereskedőket, sem a kiadókat nem kerülte el, ezt főképpen az első félévi eredményeik mutatják, érezhetően megcsappant a forgalom.

A karácsonyt megelőző időszak azonban hagyományosan megdobja a forgalmat, a kereskedők ilyenkor realizálják éves bevételük egyharmadát. A kiadók is erre az időszakra várnak, hiszen ilyenkor van a legnagyobb kereslet drága albumokra, minőségi gyerekkönyvekre és igényes ismeretterjesztő, gasztronómiai kiadványokra. Nem véletlen, hogy az új kötetek harmada az év vége felé jelenik meg.

A könyvkereskedők a válság ellenére is rendesen felkészültek a karácsonyra, pénteken nyílik a Líra új áruháza Debrecenben, a héten pedig az Alexandra és a Libri is átadott egy-egy nagy területű boltot Budapesten.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 12. péntek
Gabriella
50. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 12. 15:32