A GKI kutatása szerint a magyar lakosság 80 százaléka még nem használja aktívan a mesterséges intelligencia nyújtotta lehetőségeket.
A vártnál jobban megtérülnek a fenntarthatósági befektetések azoknál a hazai vállalatoknál, ahol komolyan veszik a kijelölt klímacélokat – mutat rá egy nemzetközi kutatása. Leginkább a klímavédelembe, a hulladékgazdálkodásba, a munkahelyi esélyegyenlőségbe, valamint az ellátási láncok kockázatkezelésének javításába fektetnek be itthon a cégek a fenntartható működés érdekében.
Klímacéljaik eléréséhez a hazai vállalatok eddig olyan területeken tettek lépéseket, mint a klímaszakértő munkatársak felvétele, az áram- és üzemanyagfogyasztás csökkentése, a megújuló energiaforrások használata, valamint a klímavédelmi technológiák - például a szén-dioxid-leválasztási, tárolási és hasznosítási technológiák - házon belüli bevezetése.
Az üzleti tervezés során a megkérdezett CSO-k egyenlő figyelmet fordítanak a fenntarthatóságra, a növekedési stratégia kidolgozásakor, az új technológiák – például az MI – alkalmazásakor, valamint az ellátási láncok optimalizálásakor.
Nem csak a jelentéstételi kötelezettségek teljesítése miatt érdemes a sereghajtóknak rácsatlakozniuk az ESG-hullámra, ugyanis a tanulmány kiemeli, hogy a klímacélok teljesítésében élenjáró vállalatok 1,8-szor nagyobb valószínűséggel számolnak be a fenntarthatósági intézkedéseikből eredő vártnál magasabb pénzügyi értékről - ami igen kedvező üzenet a befektetők és részvényesek számára is – mutat rá az EY több mint 500, köztük magyar fenntarthatósági vezetők (CSO-k) részvételével készült nemzetközi kutatása
Fókuszban az ellátási lánc és a mesterséges intelligencia
A mesterséges intelligenciába (MI) való befektetés mára nem áll távol a cégektől, ugyanis látják, hogy növeli a munkafolyamatok hatékonyságát, ezzel versenyelőnyt és jelentős megtérülést eredményezve számukra. Ez támasztja alá a hazai válaszadók 68%-a, akik szerint az MI valós megoldást nyújt az ellátási láncok optimalizálására és ennek köszönhetően a karbonkibocsátás csökkentésére is.
A kutatás eredményei rávilágítanak, hogy a mesterséges intelligencia nem csupán a technológiai fejlődés motorja, hanem kulcsfontosságú eszköz a vállalati kihívások kezelésében is. Az EY-nál célunk az MI emberközpontú alkalmazása, így biztosítva, hogy valódi értéket teremtsen a társadalom széles rétegei számára. A jövőbeni technológiai paradigmáinkat ennek szellemében alakítjuk, azaz a mesterséges intelligencia a civilizációs problémák megoldásának eszközeként szolgáljon
— mondta Dr. Tilesch György, az EY vezető MI-szakértője.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Jó hír, hogy kiemelt klímavédelmi napirendi pont az ellátási lánc kockázatkezelése, és a válaszadó CSO-k 40%-a 12-hónapos tervvel készül az erre irányuló beruházásokra. Örömmel látjuk, hogy a hazai cégek felismerik a beszerzési folyamatok fontosságát, és ilyen erős stratégiai elköteleződést vállalnak ezen a területen
— emelte ki Lukács Ákos, az EY Klímaváltozási és Fenntarthatósági Partnere.
A zöld átmenet a cég teljes értékláncát érinti, beleértve a beszállítókat is, akik kulcs szerepet játszanak a klímacélok teljesítésében
— tette hozzá a szakértő.
Itt a nagy év végi pezsgőkörkép: ezek a legjobbak 2025-ben, nagy csatában a Törley és a Moet&Chandon
A Szupermenta terméktesztjén ezúttal száraz rozé pezsgőket vizsgáltak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








