3 °C Budapest

Kevés az esély a taxisok és a fodrászok idei pénztárgépesítésére

MTI
2015. március 24. 08:35

Kevés az esély a taxisok és a fodrászok idei pénztárgépesítésére - írja a Világgazdaság.

Novák Zoltán, a magyar Pénztárgép Szövetség elnöke a lapnak elmondta: ha csak a korábbi gépekkel kell ellátni a szépségiparban dolgozókat, akkor is féléves bevezetési periódussal kell számolni. "Vannak ugyan még kasszák raktáron, de ennyi megbízható masina nincs az országban" - fogalmazott a szakember.

A becslések szerint 50-70 ezer gép értékesítésére lehet számítani, ha mind a szépségiparban, mind a taxisok körében kötelezővé teszik az online pénztárgépek használatát.

Novák Zoltán megjegyezte azt is, hogy abban az esetben, ha a gépeknek speciális elvárásoknak is meg kell felelniük - a fodrászoknál például több adózó által használható gépekre lehet szükség, míg a taxisoknál több berendezés mellé kell a pénztárgépet beilleszteni - akkor várhatóan további 3-6 hónap kell a fejlesztések elvégzéséhez.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 11. csütörtök
Árpád
50. hét
December 11.
Nemzetközi hegynap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?