Belga kormányfő: az orosz vagyon befagyasztása jelentette kockázatok megosztása esetén Belgium kész hozzájárulni Ukrajna megsegítéséhez.
Gyakorlatilag a magyar felnőtt lakosság 43 százaléka egyszerűen nem engedhet meg magának egy kiadós, egyhetes nyaralást távol az otthonától - derült ki egy frissen közzétett Eurostat jelentésből. A magyar adat egyébként a 6. legrosszabb az EU-ban, az átlagtól majd 15 százalékkal elmaradunk. De például lakosságarányosan Ausztriában négyszer annyi ember engedhetne meg magának egy hosszú nyaralást, mint hazánkban.
Bár a nyár rengeteg család számára a nyaralást és utazgatást jelenti, rendkívül sokan vannak azok is, akik egyszerűen nem engedhetnek meg maguknak egy kiadós pihenést. Az Európai Unió 16 éves kor feletti lakosainak 28,3 százaléka ugyanis nem képes finanszírozni egy egyhetes nyaralást távol az otthonától - derült ki az Eurostat frissen közzé adott jelentéséből. Bár ez az arányszám is rendkívül elkeserítő, öröm az ürümben, hogy 2013-ban ez a szám még 39,5 százalék volt uniós szinten.
Ha közelebbről is megvizsgáljuk a számokat, azt látjuk, hogy a Romániában élők közül kell a legtöbbeknek lemondaniuk egy kiadós nyaralásról, keleti szomszédunknál ugyanis a 16 évnél idősebb lakosság 58,9 százaléka nem engedhet meg magán egy egyhetes nyaralást távol az otthonától. Ennél nem sokkal jobb a helyzet Horvátországban és Görögországban sem, előbbinél az emberek 51,3, utóbbinál 51 százaléka kénytelen hosszabb kikapcsolódás nélkül végigcsinálni a nyarat.
Ha a dobogóra nem is kerültünk fel, nekünk magyaroknak sincs okunk az örömre. A statisztikák szerint ugyanis a 16 éves kornál idősebb magyarok
Ez az egész Európai Uniót tekintve a 6. legrosszabb arányszám. Amivel az EU-st átlag 28,3-tól is messze elmaradunk. A helyzet azonban akkor lesz igazán súlyos, ha megnézzük, hogy a lista élén szereplő Svédországban csupán a lakosság 9,7 százaléka nem tudna finanszírozni egy egyhetes nyaralást, míg Luxemburgban ez az arány 10,9, Dániában 12,2, Ausztriában pedig 12,4 százalék.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








