Split, Croatia - June 1, 2023: Brussels Airlines Airbus A319 airplane at Split Airport (SPU) in Croatia.

Sztrájk miatt törli járatait a légitársaság: ez rengeteg utast érinthet, erre készülhetnek

MTI
2024. szeptember 20. 13:14

Törölte legtöbb, október 1-i járatát a Brussels Airlines belga légitársaság, mert a személyzet zöme, köztük a biztonsági egységek egynapos munkabeszüntetést tartanak aznap - derült ki a légitársaság pénteki közleményéből.

A tájékoztatás szerint a szakszervezetek által, a jobb munkakörülmények és nagyobb fizetés elérése érdekében szervezett sztrájkhoz a takarító és a vendéglátó személyzet mellett a biztonsági személyzet nagy része is csatlakozott, ez pedig "jelentősen csökkenti a biztonsági ellenőrzések lehetőségét" a brüsszeli Zaventem repülőtéren. Ezért a közleményben arra kérték a többi légitársaságot is, csökkentsék aznapra minimálisra a légikikötőből induló, illetve érkező járataik számát.

A Brussels Airlines a lehető leghamarabb értesíteni fogja az érintett járatok utasait és igyekszik alternatív utazási módokat találni számukra, biztosítandó, hogy gyorsan elérjenek úticéljukhoz - olvasható a közleményben, amelyben nem zárják ki annak lehetőségét sem, hogy egy nappal korábbi vagy későbbi járatra biztosítanak számukra helyet.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 23. vasárnap
Bence
34. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?