Interjú Bakó Balázzsal, a Magyar Utazási Irodák Szövetsége szóvivőjével; és Erdei Bálinttal, a Cityrama utazási iroda ügyvezetőjével az utazási szokásaink változásáról.

A vendégéjszakák száma 2020 júliusához képest közel 10%-kal nőtt, 2019 azonos hónapjához mérten 36%-kal csökkent.
A belföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken (szállodákban, panziókban, kempingekben, üdülőháztelepeken, valamint közösségi szálláshelyeken) eltöltött éjszakák száma júliusban 2020 azonos hónapjához viszonyítva 8,1%-kal nőtt, de 11%-kal elmaradt a járvány kitörése előtti év, 2019 júliusához képest - derült kis a KSH legfrisebb adatszolgáltatásából.
A külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 2020. júliushoz mérten 16%-kal emelkedett, 2019 azonos időszakához viszonyítva 70%-kal csökkent. Az előző hónaphoz képest a belföldi vendégéjszakák száma 1,2 millióval, a külföldieké 350 ezerrel volt magasabb.
2021. júliusban az előző év azonos hónapjához képest a belföldi vendégek száma 5,3, a vendégéjszakáké 8,1%-kal lett nagyobb. A vendégszám 802 ezret, az eltöltött vendégéjszakáké 2,3 milliót ért el. Az éjszakák 59%-át szállodákban töltötték, ahol a növekedés mértéke 7,6%-os volt. A panziókban a tavalyival közel megegyező számú, ugyanakkor az üdülőháztelepeken és a kempingekben 2,0, illetve 6,6%-kal kevesebb éjszakát regisztráltak. A közösségi szálláshelyeken a táboroztatások újraindulása miatt a forgalom négyötödével nőtt. A legnépszerűbb turisztikai régió a Balaton volt, ahol a belföldi vendégéjszakák több mint harmadát regisztrálták.
A külföldi vendégek száma 29, a vendégéjszakáké 16%-kal növekedett. A szálláshelyekre érkezett 218 ezer vendég 571 ezer vendégéjszakát töltött el. A vendégek nagy része szállodában szállt meg, az ott eltöltött éjszakák száma közel harmadával bővült 2020 júliusához képest. A növekedés Budapest esetében volt a legnagyobb (közel kétszeres).
Az összes bruttó árbevétel folyó áron 25%-kal, 47,5 milliárd forintra emelkedett.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A jelentésből kiderült az is, hogy 2021. júliusban 2662 kereskedelmi szálláshely, köztük 860 szálloda és 1009 panzió volt nyitva a hónap egy részében vagy egészében. Az összes vendégéjszaka 80%-át a belföldi vendégek töltötték el.
2021. január–júliusban az előző év azonos időszakához képest a kereskedelmi szálláshelyek 29%-kal kevesebb, összesen 5,6 millió vendégéjszakát regisztráltak. A belföldi vendégek 14, a külföldiek 57%-kal kevesebb (4,4, illetve 1,2 millió) vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.
A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron 28%-kal csökkent, és 101 milliárd forintot tett ki.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


