5 °C Budapest

Gigavihar tombolhat a Balatonon és a Fertő-tónál hétvégén: ezek a strandok kilőve

2020. július 10. 20:02

Szombaton a hidegfront északnyugat felől támad, elsőként sokasodó gomolyfelhőkkel, viharos északnyugati széllel, majd záporokkal, zivatarokkal. A Fertő térsége fog elsőként elesni, így ott maximum egy reggeli csobbanást javaslunk - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) honlapja. A vihar a Balatont sem fogja kímélni.

Szombaton lecsap a hidegfront, ami keresztülhúzhatja a magyar tavaknál hétvégézni tervezők számításait. Aki a Balatont célozta be, nagyjából a kora délutáni órákig majszolhatja a lángost nyugalomban - írja az OMSZ honlapja.

Ezt követően megérkezik oda is a viharos szél, így KOMOLYAN VESZI MINDENKI a viharjelzést, és fedezékbe húzódik

- írják. A keletebbre eső tájakon pedig késő délután, este érkezik meg a front, így ott viszonylag nagy az esélye annak, hogy egy embereset strandoljunk.

 

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 6. péntek
Dorottya, Dóra
6. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?