Tényleg ezek a balatoni strandok a tolvajok kedvencei?

Pénzcentrum
2015. július 24. 15:02

Negyedével kevesebb bűncselekmény történt az előző évhez képest a Balaton melletti településeken. A legveszélyesebb mégsem az a nyaralóhely, ahol a legtöbb a bűneset - írja a Metropol.

Balatonkenesén, Balatonfűzfőn és Keszthelyen történt a legtöbb bűncselekmény a vendégek számához viszonyítva a 2014-es nyári szezonban a Balaton környékén a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján. Balatonkenesén összesen 60 bűncselekményt regisztráltak tavaly júniusban, júliusban és augusztusban, ám mivel a vendégek száma csupán 3359 volt, ezer vendégre csaknem 18 bűncselekmény jutott.

Ehhez képest Balatonfüreden 123 bűncselekményt regisztráltak, viszont a vendégek száma harmincszorosa volt (96 ezer fő) a Kenesén vendégeskedőknek, így egy turistára csak 1,28 bűncselekmény jutott.

Ugyan ezek a számok elsőre ijesztőek lehetnek, azonban a bűncselekmények száma 20-25 százalékkal csökkent tavaly óta.
Forrás: Metropol


Nyáron egyébként a balatoni megyék rendőrkapitányságai megerősítették a rendőri jelenlétet, hiszen a helyi kapitányságok képtelenek lennének ellátni a feladatukat. A vakáció időszakára 50 százalékkal növelték meg a rendőri jelenlétet, sőt, 130 készenléti rendőr is a tó mellett teljesít szolgálatot.

 

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 27. hétfő
Zita
18. hét
Április 27.
Morse nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?