Megalapították Google városát

2010. március 3. 16:02

A Google néhány hete mutatta be saját fejlesztésű net-szolgáltatási technológiáját: a világújdonságnak számító újítás ezer megabites internetet jelent. A cég felhívására március 26-ig jelentkezhetnek azok a városok, amelyek azt szeretnék, hogy náluk próbálják ki az új rendszert.

A kansasi Topeka városának vezetése annyira fellelkesült az ötlettől, hogy úgy döntöttek, a település Google-ra változtatja nevét -igaz, csak egy hónapra.

 

Az alapító okirat(Forrás: pcworld.com)

 


William Bunten polgármester tervét a városi tanács ellenszavazat nélkül támogatta. Az akció nem titkolt célja, hogy a város kitűnjön a sok pályázó közül, így felhívják magukra a Google -és a világ közvéleményének- figyelmét.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Topeka történelmében egyszer már előfordult egy hasonló névváltoztatás: 1998 augusztusában ToPikachu lett a város neve, a világszerte népszerű Pokemon-sorozat egyik szereplője, Pikachu nevére reflektálva.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 8. hétfő
Mária
50. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?